שוב הכלב של ורד בולטנסקי נשך ילד!

רועי ביגר • כניסות

אתמול, יום חמישי 13.09.18, בשעה 17:00 לערך, ילדה קטנה צעדה לה להנאתה לבית חברתה שברחוב השסק, היא צעדה במושב שנולדה בו, שהוא ביתה, המקום הבטוח והנעים עבורה. אלא שבעוד היא מתהלכת לה, להקת הכלבים המשוחררת והמוכרת של ורד בולטנסקי החלה לתקוף אותה ולנבוח עליה ואחת הכלבות אף נשכה אותה פעמיים, בשתי רגליה.

 

זה אינו המקרה הראשון שקורה עם להקת הכלבים המוזנחת והבלתי מטופלת הזו, זהו טרור הכלבים של רחוב השסק שמונע מכל התושבים, שזה הבית שלהם, להתהלך ולנוע בביטחון במושב. ועכשיו יהיה לזה סוף.

 

בשנת 2002 מדינת ישראל חוקקה חוק החזקת כלבים:

״המחזיק כלב חייב לשמור עליו בחצריו. יש לסמן את החצר בשלט "זהירות כלב". אם הכלב יוצא לרשות הרבים הוא חייב להיות מוחזק ברצועת הולכה בידי אדם שיכול לשלוט עליו. אורך רצועה מקסימלי לכלב רגיל נקבע בתקנות 2005 עד חמישה מטרים. לכלבים המוגדרים "כלבים מסוכנים" קיימת הגבלת רצועה לשני מטרים והם מחויבים במחסום על פיהם גם בבית אם בבית נמצא ילד שגילו עד 16 שנים. המחזיק כלב ללא רישיון בר תוקף, והמאפשר יציאתו של כלב מחוץ לחצריו - דינו ששה חודשי מאסר״.

 

ביתי חוותה אתמול תקיפה בשטח המושב בו היא מתגוררת, מעבר לנזק הגופני שלה, הילדה הזו, חובבת הטבע ובעלי החיים (בעיקר כלבים) – חוותה טראומה קשה שאני מקווה שהיא תצליח להתגבר אליה.

 

הפניות החוזרות ונשנות לורד בולטנסקי לגבי מסוכנותם של כלביה והבקשה שתגדר את חצרה או תחזיק אותם קשורים או בביתה לא עזרו, פנינו לליבה מספר פעמים אך היא המשיכה בשלה. האישה הזו עוברת על החוק ומסכנת את תושבי הקהילה שבה היא חיה. אתמול היא פנתה לליבנו שלא נכניס את הכלבה להסגר (הליך קבוע בחוק ונדרש לצורך בירור וטיפול רפואי באדם הננשך), החשש שלה נובע מכך שהכלבים ככל הנראה מוזנחים, לא מחוסנים ובכל מקרה היא אינה יודעת את מצבם וכנראה שגם לא מחזיקה ברישיון כחוק. היא יודעת שיקחו אותם מידיה וכי היא-היא הפקירה את גורלם.

 

הבוקר (יום שישי) בשעה 07:15 – הפלא ופלא הכלבים משוחררים, כנראה שורד התגברה די במהרה על החוויה וממשיכה לעשות כבשלה.

 

אך די! כך לא נוהגת קהילה שחיה ביחד, בהדדיות, נגמר טרור הכלבים הזה. המושב הוא גם ביתנו, לא ניתן עוד לכלבים משוחררים להסתובב פה חופשי ולתקוף לשווא עוברי אורח תמימים. אנחנו נילחם בתופעה הזו עד קיצה ולא נניח לעברייני החוק שלא מטפלים בכלבים שלהם כראוי, העבריינים יענשו וישלמו קנסות כבדים – אולי אם ילמדו בדרך הקשה נוכל לחזור לחיות כקהילה.

 

לתשומת לבכם.

הכלבים המשוחררים של ורד בולטנסקי - יום שישי 14.09.18

הודעות בנושא זה